Infocentrum

Infocentrum

V našem infocentru vám podáme informace ohledně turistických cílů v okolí, zajímavých míst, ale také o historii a rozvoji obce. Také si zde můžete zapůjčit vybavení k jednotlivým sportům – pálky na ping pong, šachy, golfové hole na adventure golf, který si zde můžete zarezervovat, nebo půjčit kolo či koloběžku z naší půjčovny a vyrazit objevovat zdejší krajinu po cyklostezce Bečva.

Otevírací doba infocentra je každý den od 11 do 20 hodin. Mimo sezónu máme zavřeno.

Také zde nabízíme turistické mapy, cyklo mapy a jízdní řády, které se vám budou hodit při vašich výletech po okolí. V nabídce máme různé předměty, např. turistické sošky. Ceník je k nahlédnutí v infocentru.

V infocentru vám podáme informace o zdejším okolí, které můžete poznávat na kole, koloběžce, na in-line bruslích nebo pěšky. Zdejší horská krajina je plná kopců, horských luk a mezí, na kterých se rozkládají rozlehlé vesnice. Vzácně se zde vyskytují chránění živočichové, spousty srn a jiné lesní zvěře. Krajina je poseta množstvím lesů, především jehličnatých. Půda je kamenitá a neúrodná. Z tohoto rázu krajiny vychází také lidová architektura, která se skládá z nízkých dřevěných domů a kamenných valů. Zdařilé ukázky lidové architektury naleznete třeba ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Pro zdejší okolí jsou typické stavby architekta Dušana Jurkoviče, například chaty na pustevnách Maměnka a Libušín, nebo Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm.